indivedualni_ta grupovi_zanjattja

Англійська мова: індивідуально або в групі?

Напевно, кожна людина, що вивчає або тільки збирається вивчати англійську мову, задається питанням: як краще вчити англійську? Індивідуально або в групі? Адже успіх у вивченні іноземної мови залежить від багатьох факторів, в тому числі і від формату занять. Складність цього вибору також полягає в тому, що не можна однозначно відповісти, що добре, а що погано. По-перше, тому що свої плюси і мінуси, як і у індивідуальних, так і групових занять. А, по-друге, тому що різні люди по-різному відчувають себе в тих чи інших умовах. Тому, при виборі мовної школи важливо визначитися, який формат навчання підходить саме вам. Розглянемо особливості групових та індивідуальних занять.

При індивідуальних заняттях англійською мовою, як правило, є можливість коригувати графік занять: обирати більш зручний час і тривалість, скасовувати або переносити заняття при виникненні будь-яких непередбачених обставин. Крім того, займаючись з викладачем індивідуально, можна обговорити заздалегідь або вже в процесі занять ті теми, яким ви б хотіли приділити більше уваги. Також індивідуальне навчання передбачає, що вся увага викладача сконцентрована на одному учневі, тобто, крім того, що ви займаєтеся в зручному вам темпі, у вас є можливість оперативно отримати відповіді на всі виниклі в ході навчання питання. Однак з погляду розвитку комунікативних навичок, індивідуальне навчання може програвати груповому. Мова – це в першу чергу засіб спілкування, тому логічно припустити, що в групі процес освоєння саме розмовної частини піде швидше. Адже ви не звикаєте тільки до одного співрозмовника – вчитель, який знає англійську краще і може зрозуміти вас з півслова, вам необхідно взаємодіяти і з іншими учасниками діалогу, рівними з вами за рівнем володіння мовою.

Заняття в групі, як правило, проходять у більш жвавій обстановці, що сприяє розкріпаченню і покращення розмовних навичок. Згодом, це може допомогти уникнути такої поширеної проблеми як мовний бар’єр. Справедливості заради, варто зауважити, що оптимальним розміром групи буде 3-4 людини. У великих групах ефективність занять значно знижується, і викладач не може приділити достатньо уваги кожному учневі з об’єктивних причин.

Ще одним важливим фактором на користь того чи іншого виду навчання є його вартість. При індивідуальному навчанні англійської мови вся фінансова навантаження лягає на плечі одного учня. При груповому навчанні затрати рівномірно розподіляються між усіма учнями. Проте рівень цін також залежить і від мовної школи, в якій ви збираєтеся проходити навчання. Вартість індивідуальних занять англійською невеликий мовній школі або з приватним репетитором може бути порівнянна з вартістю занять у групі в популярному мовному центрі або школі.

Таким чином, при виборі формату навчання англійської мови необхідно насамперед прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів і зрозуміти, в якій обстановці вам було б комфортніше займатися. Визначившись зі своїми бажаннями і цілями, з урахуванням всього вище написаного, ви напевно не розчаруєтеся у своєму виборі. Крім того, варто відзначити, що для досягнення більшого результату у вивченні англійської мови, у всіх його аспектах, можна чергувати або поєднувати індивідуальні та групові заняття, вивчаючи англійську мову максимально ефективно.

Добавить комментарий